Činnost od roku 1991

Výroba digitálních číselníků do kostela

Displeje s nimiž snadné to je ....
 

Novinky Novinky
Číselníky do kostela
Číselníky do kostela - charakteristika-
charakteristika
Číselníky do kostela - radiové- RADIOVÉ - ceny
Číselníky do kostela - kombinované- kombinované
Číselníky do kostela - kabelové- KABELOVÉ - ceny
Číselníky do kostela - fotokrecht- fotokrecht
Číselníky do kostela - reference- reference
Číselníky do kostela - objednani-
OBJEDNÁNÍ
Číselníky do kostela - servis- servis
Číselníky do kostela - muzeum- muzeum

REVIZE elektro REVIZE elektro
Odkazy Odkazy
Kontakt Kontakt

 

 

~~~~~~&&&&~~~~~~
~~~~~~&&&&~~~~~~
~~~~~~&&&&~~~~~~

 
  JAVI elektronika
 
vývoj, výroba a servis
  speciálních digitálních displejů

  Ing. Jan Vilimovský
  257 69 Bernartice 30
  Tel.: 777 181 500
  IČO: 713 66 491
  nejsme plátci DPH

  Web:      http://www.javi.cz
  E-mail:   javi(zav)centrum.cz

 

 
  Quo vadis?  
     
 

21.2. 2013
    
Pozastavení výroby
Po měsících trvajících permanentních zpožděních ve výrobě a expedici číselníků jsme se rozhodli dočasně přerušit jejich výrobu. Důvody by se daly shrnout následovně:

- při běžném výrobním procesu se nedaří dokončit vývoj a otestovat nový typ dálkového ovladače, který by nahradil ten současný, komplikovaně, nákladně a zdlouhavě vyráběný
(změny v klávesnici, napájení, elektronickém zapojení, funkcích, programu do procesoru
 
- zároveň probíhá přestavba provozovny, takže již nějaký čas jedeme v provizorním režimu, kdy se věčně něco hledá, stále něco chybí, protože ztrácíme přehled nad věcmi

- některé díly a materiály číselníků vyřazují dodavatelé z nabídky a těžko se shání na trhu jejich poslední zbytky, proto je potřeba u části výrobků provést úpravy a modernizaci
Chceme lépe využít stále se rozšiřující sortiment svítivých diod a nahradit ty zastaralé

- stále se hrnoucí nové objednávky nedovolují dokončit rozpracované individuální úpravy číselníků na přání a vleče se to již týdny či měsíce

Přerušení realizací nových objednávek odhaduji na půl roku. Každopádně na vánoční sezonu 2013 tu chceme být zpět ve vší parádě a připraveni s novými výrobky na nárazový zájem jako tomu bývá každoročně i před velikonocemi.

I po dobu odmlčení nedojde k přerušení záručního i pozáručního servisu a můžete případné budoucí projekty předběžně konzultovat.

Ač plánujeme změny v sortimentu, snad k lepšímu, současné ceny se navyšovat nebudou.

      Děkujeme za pochopení

~~~~~~~~~~~~~~~~~&&&&&&~~~~~~~~~~~~~~~

11.5. 2012
     Specializace
Široká paleta nových materiálů na trhu, modernějších součástek a technologií vyžaduje stále hlubší zainteresovanost konkrétním oborem a příliš široký záběr to znesnadňuje. Rozhodli jsme se tedy po pár zkušebních měsících zredukovat nabídku pouze na klíčové výrobky - dálkově ovládané číselníky do kostelů.
Pro zajímavost, v současnosti je rozpracovaný návrh nového typu dálkového ovladače včetně pokročilejšího radiového přenosu.

~~~~~~~~~~~~~~~~~&&&&&&~~~~~~~~~~~~~~~~

6.2. 2012
     Idioten sicher und bomben fest!
Byla to jen otázka času, kdy se projeví stále lepší poštovní služby. Nejen že bude brzo nutné posílat a vyzvedávat zásilky pouze v nejbližším okresním městě, ale většinou už nebude nutné tam jezdit, protože stejně uvnitř zůstane kvůli nějakým poštovním pitomcům ze zaslaného zboží jen elektrošrot. Ještě snad zbývá možnost věci posílat v okované truhle.

~~~~~~~~~~~~~~~~~&&&&&&~~~~~~~~~~~~~~~~

30.12. 2011
     No nekupte to
Tohle jsem v servisní praxi ještě neviděl. Útroby zpětného číselníku v Klášteře kapucínů v Praze-Hradčanech.
Toto je technika 21. století vytvářená v éře mobilů, notebooků a GPS.

~~~~~~~~~~~~~~~~~&&&&&&~~~~~~~~~~~~~~~~

25.12. 2011
     Statistika

Jelikož se ke každému číselníku archivuje výrobní dokumentace, tedy jak číselníky vypadají, jeho užité součásti, mechanické a elektrické parametry, verze elektroniky, příslušného softwaru a v době expedice aktuálního návodu k použití, jsou číselníky samozřejmě číslovány. Na konci tohoto roku byla tedy realizována zakázka č. 250. Skutečný počet číselníků a ovladačů je samozřejmě větší, protože pro některý kostel byly dodány číselníky dva, někdy i tři. Požadavek dvou ovladačů do jednoho kostela není také zcela ojedinělý.

~~~~~~~~~~~~~~~~~&&&&&&~~~~~~~~~~~~~~~~
10.12. 2011
     Co na to říct?
To člověk žasne, co jsou někteří obchodníci schopni prodat neznalým uživatelům. V posledních letech se rozmáhá internetová forma prodeje. Webová stránka, ilustrativní obrázek (mnohdy i od jiného výrobce - od nás), pár řádků pro popis výrobku a cena. Kup nebo nekup. Rozepisovat se podrobněji o vlastnostech je nebezpečné a z překupnického hlediska antiproduktivní. Požehnáním je ten zákazník, který se neptá, protože vlastně neví na co.
Nejčastější nectností, na kterou je ze strany varhaníků nejvíce poukazováno, je způsob přenosu dat od ovladače k číselníku. Často bývají nabízeny jako špičkové číselníky s infrařerveným ovládáním (televizní ovladače, nejlépe z výprodeje TESLA). Jenže překvapení nastává v praxi, kdy po rozbalení a zavěšení to funguje s novými baterkami na 10 až 15 m a ještě je nutné "lovit" správné nasměrování ovladače k číselníku.
~~~~~~~~~~~~~~~~~&&&&&&~~~~~~~~~~~~~~~~

5.10. 2011
     Stále kupředu
Po organizačních změnách to tu začíná opět ožívat. Kromě průběžného doplňování a zvětšování počtu jednotlivých předvyrobených komponent urychlujících záhy kompletaci digitálních ukazatelů přesně podle objednávek, probíhá také etapový vývoj nového typu světelných zobrazovačů.
A opět byl doplněn seznam realizovaných kostelních číselníků v rubrice reference.

~~~~~~~~~~~~~~~~~&&&&&&~~~~~~~~~~~~~~~~

11.7. 2011
     Ani v mezidobí nespíme
Zpětným zhodnocením náplně výroby letošního roku jsem dospěl k závěru, že se množí požadavky na různá vylepšení konkurenčních číselníků. Tu chtějí přidat zpětný číselník nebo druhý do páru, či další nebo náhradní ovladač za rozbitý, případně rozšířit číselník o sloky, opravit závady apod. Problém je totiž v tom, že na výrobcích chybí jakékoliv označení výrobce. Účtenky se ztratily, překupníci jsou k nedohledání a výrobci neznámí.
Pro dodavatele je snadné a finančně výhodné něco poslat na dobírku, ale případný servis či rozšíření systému už neřeší.

~~~~~~~~~~~~~~~~~&&&&&&~~~~~~~~~~~~~~~~

3.5. 2011
     Zpětné číselníky či kopie k výrobkům nezjištěných výrobců
Stále častěji jsme postaveni před úkol, sestrojit zpětný číselník či kopii číselníku, který kdysi někdo pořídil a dnes už nikdo neví kde. Označení výrobce na číselníku navíc chybí. Jakákoli oprava či rozšíření systému tak není možné.
Byl tedy vyvinut převodník, který se implantuje do původního číselníku a na výstupní dvoulinku lze připojit jakýkoli kabelový číselník z naší nabídky. Částečná potíž nastává v náhradě radiových číselníků, ale je to vždy případ od případu.

~~~~~~~~~~~~~~~~~&&&&&&~~~~~~~~~~~~~~~~

24.3. 2011
     Náhrada zobrazovacího panelu "LGR - číselný ukazovateľ "
Byl vyvinut náhradní svítící panel pro kostelní číselníky tohoto slovenského výrobce.
původní číselník LGR zdroj a zároveň ovladač LGR náhradní číselník JAVI

Příklady využití:
- nahrazení původního číselníku u kterého nastala porucha (mají shodné konektory a zvládne to každý)
- zlepšení viditelnosti číslic, protože širší a souvisle svítící segmenty jsou lépe vidět než jednotlivé svítivé diody
- do výstupního konektoru nového číselníku je možné připojit původní displej a využít ho ještě jako zpětný číselník
- modernizace vzhledu rámečku oproti původní černé škatuli
- možnost zavěšení na naklápěcí držák třeba na boční zeď

~~~~~~~~~~~~~~~~~&&&&&&~~~~~~~~~~~~~~~~

21.3. 2011
     Po čase byla opět aktualizována stránka s referencemi a přidána rubrika REVIZE elektro.
Možná se zdá, že se tu nic neděje, ale je to tzv. ticho před bouří. Na spadnutí je zavedení nové technologie při výrobě displejů a to už je teoreticky uvažováno o jejich další inovaci.
Z nedostatku času způsobeného nesolidností spolupracovníků byla zatím upozaděna úprava napájení a klávesnice dálkových ovladačů.

~~~~~~~~~~~~~~~~~&&&&&&~~~~~~~~~~~~~~~~

13.11. 2010
     Vzít či nevzít? Sonda do podobných výrobků vyskytujících se na trhu.
Zatím nefungujeme formou E-shopu, protože nejsme překupníci neznámých výrobků v jednobarevném provedení.
Zařízení zde vyvíjíme, vyrábíme i programujeme a tak můžeme jakýkoli výrobek přizpůsobit vašim požadavkům, protože o nich víme vše. Každý číselník si zde můžete vybrat podle rozměru, druhu rámečku, odstínu, funkcí, barev kabelů i ovladačů. Číselník není přeci tak nevyhnutelná záležitost, abyste ji museli mít už druhý den, avšak v provedení, které se do interiéru kostela nehodí a ještě bylo díky distributorské přirážce dražší.

Drtivá většina varhaníků potvrdí, že v současné době nic lepšího než radiový přenos neexistuje. Spolehlivostí je rovnocenný s kabelovým ovládáním, to však vyžaduje většinou komplikované natahování kabelu.

Zařízení mají mít co nejjednodušší ovládání hned pochopitelné třeba i pro zaskakujícího varhaníka, proto máme ovladače propracované s barevnými a popsanými tlačítky podle jejich funkcí a na ovladači logicky seskupeny.
Kdo si má u jiných ovladačů pamatovat, že musíte stisknout nějaké písmeno, pak napsat číslo písně, další znak, poté číslo sloky a zase nějaký znak. Bez sloky naopak vynecháte toto, zvýšení sloky uděláte tímto písmenem, číslem a zas písmenem. No hrůza.

Rozměry zobrazovacích tabulek jsou stanoveny tak, aby bylo kolem číslic co nejmenší "hluché" místo.
Tato zbytečná tmavá plocha nikoho na světlé zdi opravdu nenadchne.

Ke každému číselníku dodáváme v ceně držáky vhodné pro jakoukoli stěnu a ještě budete moci s tabulkou pootáčet do boku i naklápět nahoru a dolu. Barevně sladěný s rámečkem.

Už jen pouze třímístný číselník obsahuje funkce, které u jiných výrobků na trhu nenajdete. Stačí se začíst do popisu jednotlivých číselníků.

Ke každé zakázce přistupujeme individuálně a zodpovědně. Víme co nabízíme a v jaké kvalitě, proto můžeme nabídnout na naše výrobky až pětiletou záruku. Ceny nijak neskrýváme a jsou k dispozici na internetu.

~~~~~~~~~~~~~~~~~&&&&&&~~~~~~~~~~~~~~~~

2.6. 2010
     Nové dálkové ovladače kostelních číselníků
Již je v testování vylepšený dálkový ovladač. Je to v historii už jeho čtvrtá hlavní verze.
Změny doznalo hlavně nastavování chování ovladače dle potřeb uživatele a rozšíření způsobů napájení.
Po několika měsících užívání současné verze ovladačů v praxi byla totiž shromážděna spousta připomínek a návrhů, které byly do této nové verze vkomponovány. Jeho cena však zůstane stejná.

Naše číselníky se již několik let průběžně vylepšují v souladu s potřebami varhaníků, aktuální nabídkou zpěvníků a stále větší dostupností moderních technologií a materiálů.
Nedodáváme naoko dobře vypadající hračky, které navrhl nějaký "inženýrek od stolu", co neví, jak to chodí v kostelech, vyrobilo se toho pak kamion a je potřeba to někomu vnutit podobně jako čínské zboží na jedno použití. Po zaslání na dobírku a vyzkoušení pak zjistíte, že je to vlastně nepoužitelné a na míle od očekávání.
Praktické zkušenosti varhaníků s číselníky takového "dodavatele" vůbec nezajímají. Taky na co? Přece tu hromadu vyrobených věcí v unifikovaném provedení a způsobem ovládáním jako když se škrábete za druhým uchem nevyhodí. On to někdo časem koupí.
Informace o takových výrobcích na webu jsou zpravidla stručné, protože není o čem psát nebo by mohly prozradit skutečný stav věcí. Pozdější rozšíření systému, přikoupení dalšího ovladače či příslušenství může narazit zprvu na neznalost prodejce a hlavně na neperspektivní zastaralé řešení.
Když třeba je radiový přenos navržen tak amatérsky, že podléhá rušení z okolí (autoalarmy, bezdrátová čidla, ovládání vrat, domácí meteostanice apod.) a z toho důvodu často vynechává?
Místo zjednání nápravy se vám dostane rady k nezaplacení: "To se stává, musíte stisknout tlačítko vícekrát."

~~~~~~~~~~~~~~~~~&&&&&&~~~~~~~~~~~~~~~~

26.2. 2010
     Úprava www stránek
Bylo provedeno zpřehlednění www stránek rozčleněním do jednotlivých rubrik dle oborů naší činnosti.
Přibyly přivolávací zvonky do čajoven, kaváren či hospod.
Souhrnný odkaz pro digitální ukazatele byl rozdělen na čtyři podkategorie.
Byl doplněn popis dalších instalací kostelních číselníků v referencích.

~~~~~~~~~~~~~~~~~&&&&&&~~~~~~~~~~~~~~~~

11.2. 2010
     Dálkový ovladač číselníku do kostela pro nevidomého varhaníka
Protože standardní dálkové ovladače neumožňují jinou kontrolu zadaného čísla než pohledem na kontrolní displej nebo přímo na číselník, byl vyvinut speciální kabelový ovladač pro slabozraké varhaníky:
Zvolené číslo jde kdykoli na ovladači zkontrolovat pouhým pohmatem. Bezchybné ovládání usnadňuje i decentní varovný zvukový signál.

~~~~~~~~~~~~~~~~~&&&&&&~~~~~~~~~~~~~~~~

8.10. 2009
     Číselník do kostela online na internetu
Bohoslužby
na Svaté Hoře u Příbrami je možné sledovat po celém světě prostřednictvím internetové televize a čísla písní z kancionálu na ni zobrazuje číselník LVK30-0400. Podrobnější fotodokumentaci s popisem připravuji.
(V době, kdy se nekonají žádné bohoslužby, je přenášen statický obrázek venkovní kamery zachycující východní lodžii ústřední svatyně.)

~~~~~~~~~~~~~~~~~&&&&&&~~~~~~~~~~~~~~~~

1.10. 2009
     Napájení radiových dálkových ovladačů z baterie nebo adaptéru
     Regulace jasu každé barvy zvlášť
     Automatické vypínání kostelních číselníků
 
Nyní je u bezdrátových (radiových) ovladačů na výběr mezi čistě bateriovými nebo kombinovaným napájením. Více je nastíněno přímo v ceníku.

U dvoubarevných číselníků s výškou číslic 17 a 21 cm je možné nastavovat jas svítících elementů zvlášť pro červenou a zelenou barvu. Jak známo, červená barva je výstražnější a vedle ní zelené číslice často zanikají.
Tato možnost bude dle možností rozšířena na všechny dvoubarevné číselníky všech velikostí.

Postupně jsou do všech typů a variant kostelních číselníků přidávána funkce nastavit si dobu po které se displej automaticky vypne. Bude však zachována varianta neustálého svícení jako je doposud.

~~~~~~~~~~~~~~~~~&&&&&&~~~~~~~~~~~~~~~~

1.6. 2009
     Rozšíření výběru rámečků pro číselníky do kostelů o dřevěné materiály
Doposud byly rámečky pro číselníky vyráběny pouze z hliníku v nejčastějších barvách: eloxovaný hliník (matná stříbrná), matná zlatá, černá a bílá.
Nejen že se paleta těchto kovových rámečků nyní rozšiřuje o odstín třeba lesklý zlatý, lesklý stříbrný, oříškový, bronzový, platinový, cínový  tak hlavně o sortiment rámečků dřevěných těchto druhů: buk, javor, třešeň, jasan a dub.
Na zveřejnění konkrétních detailů a fotografií se pracuje. Objeví se v rubrice objednání
~~~~~~~~~~~~~~~~~&&&&&&~~~~~~~~~~~~~~~~
14.5. 2009
     Změna obchodních podmínek
Po několika letech vstřícného přístupu rovnocenně ke všem zákazníkům budou po špatných zkušenostech výrobky poskytovány firmám a soukromým osobám pouze na dobírku nebo proti platbě v hotovosti.
Opožděné platby faktur nás totiž dostávaly do svízelných situací při plánovaných platbách našim dodavatelům.

~~~~~~~~~~~~~~~~~&&&&&&~~~~~~~~~~~~~~~~

30.4. 2009
     Změna velikosti slok u některých jednobarevných číselníků do kostela
U jednořádkových jednobarevných číselníků typu  LVK31-.... a LCK31-....  šlo špatně odlišit číslo písně a sloky. Proto je nyní u čistě červeně nebo čistě zeleně svítících číselníků ve velikosti 17 cm a 21 cm sloka vždy o stupeň menší. To platí také pro kabelové číselníky 17 cm a 21 cm.

~~~~~~~~~~~~~~~~~&&&&&&~~~~~~~~~~~~~~~~

31.3. 2009
     Číselníky do kostelů řady  LVK31-.... a LCK31-....  mohou zobrazovat kromě slok i nápěvy. 
Jednořádkové číselníky nyní dovolují si na pozici slok naprogramovat některá písmena abecedy, čímž lze rozlišovat nápěvy písní. Buď tedy na odděleném místě desetinnou tečkou svítí číslo sloky anebo písmeno.

~~~~~~~~~~~~~~~~~&&&&&&~~~~~~~~~~~~~~~~

20.3. 2009
     Možnost napájení rádiového dálkového ovladače krom baterie také z adaptéru. 
U současných dálkových ovladačů byla úspěšně otestována možnost napájení krom klasické baterie i z adaptéru.
Prakticky to znamená, že běžně vyráběným dálkovým ovladačům v dohledné době přibude konektor pro připojení externího napájecího zdroje.
Obě varianty napájení jsou v pochopitelných věcech rozdílné:
- použitím baterie je dálkový ovladač mobilní, ale provozem ovladače se vyčerpává baterie
- naopak při použití adaptéru je levný provoz, avšak se s ovladačem nemůžete příliš vzdálit od zásuvky
Jistým kompromisem je mít baterii stále v ovladači a pokud zůstává ovladač většinou na stabilním místě, může běžet na adaptér (baterie je automaticky odpojena). Rozhodnete-li se vydat s ovladačem na "pochoďák", prostě vytáhnete konektor a jdete s ovladačem napájeným z baterie kam chcete.
(Použitím adaptéru se vložená baterie nedobijí, neboť doporučené baterie tuto možnost ani nemají!)
Předpokládaný termín zařazení do běžné nabídky na konci dubna 2009.

~~~~~~~~~~~~~~~~~&&&&&&~~~~~~~~~~~~~~~~

12.3. 2009
     Rozpohybování slok u kostelních číselníků řady LVK30-.... a LCK30-....
S přelomem roku byla u nejjednodušších třímístných číselníků přidána funkce "simulace slok" a nyní byla ještě vylepšena o možnost automatického střídání čísla písně se slokou v pravidelném intervalu který si může uživatel sám nastavit.
Simulaci slok umí radiové i kabelové číselníky ve všech pěti základních velikostech.
Využití této funkce najde tam, kde se nehodí třeba z důvodu velikosti číselník rozšířený o pozici slok a nebo z finančních důvodů.

~~~~~~~~~~~~~~~~~&&&&&&~~~~~~~~~~~~~~~~

6.1. 2009
     Konečně zveřejněny přehlednější a obsažnější www stránky.
Původně byl úmysl je naprogramovat v PHP. To jsem z časových důvodů zavrhl. Značně totiž tápu v této oblasti. Byly i tendence z vnějšku, že by byly kýmsi sepsány. Jelikož bych pak neměl možnost je průběžně obohacovat o další aktuální informace, tuto možnost jsem zavrhl.
Máte tedy před sebou graficky podřadné stránky, kterými pohrdá téměř každý webmaster, ale před špičkovým designem byla dána přednost jejich informační hodnotě.
(prosím omluvte případné zatím nefungující odkazy)

~~~~~~~~~~~~~~~~~&&&&&&~~~~~~~~~~~~~~~~

 
     

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~&&&&&&~~~~~~~~~~~~~~~~~
 
© 1997-2012  JAVI elektronika  Ing. Jan Vilimovský
http://www.javi.cz     E-mail: javi(zav)centrum.cz

  Poslední změna je dána datem poslední novinky