Činnost od roku 1991

Výroba digitálních číselníků do kostela

Displeje s nimiž snadné to je ....
 

Novinky Novinky
Číselníky do kostela
Číselníky do kostela - charakteristika- charakteristika
Číselníky do kostela - radiové- RADIOVÉ - ceny
Číselníky do kostela - kombinované- kombinované
Číselníky do kostela - kabelové- KABELOVÉ - ceny
Číselníky do kostela - fotokrecht- fotokrecht
Číselníky do kostela - reference- reference
Číselníky do kostela - objednani- OBJEDNÁNÍ
Číselníky do kostela - servis- servis
Číselníky do kostela - muzeum- muzeum

REVIZE elektro REVIZE elektro
Odkazy Odkazy
Kontakt Kontakt

 

 

~~~~~~&&&&~~~~~~
~~~~~~&&&&~~~~~~
~~~~~~&&&&~~~~~~

 
  JAVI elektronika
 
vývoj, výroba a servis
  speciálních digitálních displejů

  Ing. Jan Vilimovský
  257 69 Bernartice 30
  Tel.: 777 181 500
  IČO: 713 66 491
  nejsme plátci DPH

  Web:      http://www.javi.cz
  E-mail:   javi(zav)centrum.cz

 
 


 
  Číselníky do kostela - radiové  
 
21
.2. 2013
    
Pozastavení výroby
Po měsících trvajících permanentních zpožděních ve výrobě a expedici číselníků jsme se rozhodli dočasně přerušit jejich výrobu. Důvody by se daly shrnout následovně:

- při běžném výrobním procesu se nedaří dokončit vývoj a otestovat nový typ dálkového ovladače, který by nahradil ten současný, komplikovaně, nákladně a zdlouhavě vyráběný
(změny v klávesnici, napájení, elektronickém zapojení, funkcích, programu do procesoru
 
- zároveň probíhá přestavba provozovny, takže již nějaký čas jedeme v provizorním režimu, kdy se věčně něco hledá, stále něco chybí, protože ztrácíme přehled nad věcmi

- některé díly a materiály číselníků vyřazují dodavatelé z nabídky a těžko se shání na trhu jejich poslední zbytky, proto je potřeba u části výrobků provést úpravy a modernizaci
Chceme lépe využít stále se rozšiřující sortiment svítivých diod a nahradit ty zastaralé

- stále se hrnoucí nové objednávky nedovolují dokončit rozpracované individuální úpravy číselníků na přání a vleče se to již týdny či měsíce

Přerušení realizací nových objednávek odhaduji na půl roku. Každopádně na vánoční sezonu 2013 tu chceme být zpět ve vší parádě a připraveni s novými výrobky na nárazový zájem jako tomu bývá každoročně i před velikonocemi.

I po dobu odmlčení nedojde k přerušení záručního i pozáručního servisu a můžete případné budoucí projekty předběžně konzultovat.

Ač plánujeme změny v sortimentu, snad k lepšímu, současné ceny se navyšovat nebudou.

      Děkujeme za pochopení

  

~~~~~~~~~~~~~~~~~&&&&&&~~~~~~~~~~~~~~~~~

 


  Popis


  Sortiment radiových číselníků


  Příslušenství k číselníkům~~~~~~~~~~~~~~~~~&&&&&&~~~~~~~~~~~~~~~~~


 

 
  Konstrukce číselníku    
  Hliníkové rámečky
    Rámeček, zadní plocha
a držák číselníku jsou zhotoveny z eloxovaných duralových profilů. Podle hesla největšího konstruktéra všech dob - Járy Cimrmana: "Budoucnost patří aluminiu."
Je to materiál tvarově stálý, nekorodující, lehký, precizně opracovatelný a moderní.
Tloušťka číselníku je pouhých 28 mm (bez speciálního držáku). Držák umožňuje naklopení číselníku do požadovaného směru.
Ostatní rozměry jsou voleny co nejmenší. Snižuje to hmotnost, lépe to vypadá a v kostele neruší celkový dojem.
Konstrukce nedoznává změn ani ve vlhkému a převážně chladném prostředí nacházející se v kostelech.
 
 
 

~~~~~~~~~~~~~~~~~&&&&&&~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

 
  Krycí skla  
      Svítící prvky jsou chráněny před mechanickým poškozením antireflexním sklem speciálně barevně tónovaným podle barev displejů (i dvoubarevně).
  – pouze totiž stejně barevně laděné průhledové sklo minimálně snižuje jas displejů naproti běžně užívaným kouřovým a podobně tmavým plexisklům, které navíc jsou díky elektrostatickým vlastnostem lapači prachu.
 

Po měsících vývoje a testování byla konečně spolehlivě otestována a uvedena do výroby technologie pro nalepování barevných folií z vnitřní strany na antireflexní skla. Sklo si tím zvnějšku zachovává své výhody a přitom je barevně přizpůsobeno svítícím číslům.


čiré sklo není vhodné, protože je nutné také hlavně zneviditelnit nesvítící segmenty číslic
  – antireflexní sklo eliminuje odlesky lustrů, sluníčka a jiných světelných zdrojů (není nic příjemného být vystaven celou mši odraženému světlu halogenového reflektoru, přes které ještě navíc nemůžete zobrazené číslo přečíst)
 
 
 

~~~~~~~~~~~~~~~~~&&&&&&~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

 
  Držák  
      Vyjímečně dostanete od jiného výrobce k číselníku jakýkoli držák. Většinou nabízí možnost ho zavěsit jen na hřebík.

Ke každému číselníku dodáváme již v ceně dokonce naklápěcí držák. Je to proto, že vždy se číselník instaluje mimo podélnou osu kostela a při zavěšení jako obrázek bývá z prvních řad na číselník špatná viditelnost (příliš z úhlu).
 

 
Zavěšení jako obrázek (na skobě)


zvětšit


Naklápěcí držák


zvětšit

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~&&&&&&~~~~~~~~~~~~~~~~~


 
  Svítící prvky  
      Pro zobrazování jsou používány sedmisegmentové displeje se souvislými svítícími políčky (nikoli jednotlivé svítící body - ukázky) na principu polovodičových LED diod většinou červené barvy. Výrobci udávají desetitisíce provozních hodin s nezměněnými parametry a k jejich zničení nemůže dojít takřka nikdy. Tudíž odpadá časté vyměňování žárovek jako tomu bývá u většiny dosavadních číselníků. Rovněž spotřeba elektrické energie je v porovnání se žárovkami menší. S tím souvisí i mnohem menší zbytkové teplo.
    Jas displeje lze nastavit v šestnácti krocích přímo dálkovým ovladačem. Zapsané parametry v číselníku zůstávají i po vypnutí číselníku ze sítě.
    Spínání svítících elementů není prováděno tzv. multiplexním režimem (přetěžování polovodičových přechodů) , ale  šetrnou spojitou regulací.
 
 
 

~~~~~~~~~~~~~~~~~&&&&&&~~~~~~~~~~~~~~~~~

 
 
  Propojení číselníků  
  Variabilní návrh tohoto zobrazovacího systému umožňuje připojit k hlavnímu číselníku nejenom tzv. zpětný číselník orientovaný jiným směrem a zavěšený na stejném držáku jako vůdčí číselník, ale i více podružných číselníků rozmístěných v různých částech členitého kostela. Komunikace může být provedena buď dvoulinkou (napájení a data jedním dvoužilovým kabelem) a nebo samozřejmě bezdrátově.
V základním provedení však na to číselník připraven není. Pokud tedy vážně uvažujete, že v budoucnu si pořídíte ještě další číselník, upozorněte na to prosím při objednávce.
 
Nejčastější varianta radiového číselníku.
Jeden číselník napájený z adaptéru a jeden či více dálkových ovladačů.
 
   
Také často realizovaná forma číselníkového systému.
K hlavnímu číselníku je připojen pomocí dvoulinky buď rovnocenný nebo menší zpětný číselník. (Zpětný číselník může být třeba jen třímístný, přičemž hlavní číselník může mít pět číslic) Po dvoulince je podružný číselník zároveň napájen a získává data od hlavního číselníku. Podružných číselníků připojených k jedné dvoulince může být více.
Rovněž může být použito více než jeden dálkový ovladač.
   
Další také už realizovaná varianta. Dva odděleně napájené číselníky jsou ovládány jedním či více ovladači. Na obou číselnících jsou zobrazována stejná data. Záměrně uvádím data, protože to mohou být krom číslic i písmena ba i slova.
   
Pouze rozšířený výše uvedený systém o zpětný číselník. Takto je možné sestavovat různé zobrazovací systémy ať navázány radiově nebo komunikující po dvoulince

 
 

~~~~~~~~~~~~~~~~~&&&&&&~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

 
  Způsob zadávání údajů  
      Čísla písní se zapisují na pozici nejvíce vpravo a již napsaná čísla pro další číslici uvolňují místo tak, že se posunují vlevo (stejné jako na kalkulačce). Číslo vytlačené z místa stovek se ztratí. Zapsat lze pouze i jednomístně či dvoumístné číslo. A zároveň s ním operovat - ukládat a vyvolávat z pamětí, přidávat sloky apod.

Sloky u číselníků k tomu uzpůsobených kvůli přehlednosti a omezenému počtu se zadávají krokovacími tlačítky nahoru / dolu.
Naprogramovaným seznamem zkratek se zpravidla dá také listovat oběma směry.
Disponuje-li číselník slokami či dokonce zkratkami, není nutné je vždy využívat a v tom případě zůstávají zatemněny.

    Pro snadnější a hlavně rychlejší zadávání čísel na displej lze využít zabudovaných pamětí. Každý číselník má pět pamětí, do kterých lze uložit pět libovolných čísel písní včetně případných slok a veškerých zobrazených údajů. Vše zůstává v paměti uloženo, dokud nejsou údaje přepsány jinými a zůstávají zapamatovány stále i po vypnutí číselníku ze sítě. Ale zároveň jdou i ručně vymazat.
Tento počet pamětí je omezen proto, že je zvolen velmi přehledný a polopatický systém práce s pamětí - jedním tlačítkem uložit a druhým vyvolat. Tedy pět párů tlačítek. Odpadají tak složité operace listováním nepřehledným množstvím pamětí na které nemá varhaník během mezihry čas (preluduje, hledá noty, sleduje dění u oltáře, smrká apod).
    Z praxe je ověřeno, že tento počet pamětí je dostačující, protože si varhaník může snadno zapamatovat kde co má uloženo a velmi jednoduše jedním tlačítkem tyto písně může vyvolávat.
V principu by nebyl problém, aby číselník měl třeba 50 pamětí, ale než by se člověk k uloženým písním dostal, měl by jednodušší, napsat to třímístné číslo rovnou! Je to podobný případ jako hledání čísla v telefonním seznamu v paměti mobilu.
 

 
 

~~~~~~~~~~~~~~~~~&&&&&&~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

 
  Radiový dálkový ovladač  
      Způsob ovládání je navržen na základě dlouholetých zkušeností a doporučení varhaníků.
Tlačítka jsou především barevná a pro usnadnění ovládání srozumitelně popsána a nečiní novým uživatelům jejich osvojení.
Záměrně nejsou používány univerzální (třeba telefonní) klávesnice  s nicneříkajícími  symboly jako  C  *  #  D a podobné nesmysly, kdy si musí varhaník pamatovat kombinaci kláves pro odesílání zvoleného čísla. A už vůbec ne univerzální televizní dálkové ovladače se spoustou nesmyslných piktogramů. Krom toho tyto výprodejové ovladače jsou konstruovány pro pokojovou teplotu a vlhkost. Už vůbec není dostačující dosah původně předpokládaný pouze z gauče k televizi v rámci jedné místnosti.

    
Vlastní zkušenost:  Byl jsem přizván, abych zjistil a vysvětlil varhaníkovi způsob ukládání a vyvolávání čísel z pamětí u číselníku nejmenovaného výrobce, protože bych tomu měl prý rozumět. Snad po čtvrt hodině se mi teprve podařilo ustálit čísla tak, aby neblikala. Práci s pamětí a zadávání slok jsem nezjistil ve změti tlačítek onoho "televizního" ovladače vůbec a musel jsem si vyžádat návod k použití u výrobce.

     Pro jeden číselník lze použít více stejných dálkových ovladačů. Jeden může mít stále varhaník u varhan a jiným ovladačem lze zadat číslo třeba rovnou z lavic či od oltáře v případě, že je varhaník nepřítomen.
Rovněž je možné jedním dálkovým ovladačem ovládat více číselníků najednou.

    K napájení dálkového ovladače slouží devítivoltová baterie. Její životnost je dána nejen četností používání, ale také samovybíjením. Každá baterie, která třeba jen čeká v regále v obchodě na zakoupení, již je umořována samovybíjením. Jeho velikost je především dána jejím typem. Rozhodující vliv má také okolní teplota. Nižší teplota pod bodem mrazu baterii příliš nesvědčí, jak mohou potvrdit automobilisté.

U ovladačů s kontrolním LCD displejem je perioda výměny baterie dána četností používání a nastavením délky prodlevy před automatickým vypnutím. Dle výpočtu a praxe není kratší než půl roku.

Malý displej přímo v dálkovém ovladači (pokud ho ovladač má) umožní předvolit si kdykoliv a kdekoliv (i mimo kostel) požadovaná čísla písní, slok a zkratek beze změny aktuálně svítících údajů na číselníku. Pak už můžete během mše vyvolávat z paměti najednou celé číslo.

Přímo v ovladači se nastavuje několik parametrů:
  – jas číselníku (je-li jich více, tak každého zvlášť)
  způsob odesílání dat z ovladače (odeslání automaticky nebo až po stisku Enteru)
  – doba než se ovladač automaticky vypne kvůli úspoře energie a pro zapomnětlivce
  – podsvícení kontrolního displeje v ovladači (pro lepší čitelnost displeje v přítmí)
  – zobrazování/nezobrazování bodu na číselníku při vymazání displeje
  – doba po které se číselníky mohou automaticky vypnout
  – zkratky, slabiky, čísla nebo celá slova do pamětí
 

 
 

~~~~~~~~~~~~~~~~~&&&&&&~~~~~~~~~~~~~~~~~

 
 
  Přenos informace  
       Data jsou číselníkům z dálkových ovladačů zasílána s využitím radiových vln. Ty se šíří všemi směry v prostoru a proto není nutné nasměrovat dálkový ovladač na číselník. Používány jsou homologované radiofrekvenční moduly, které se používají například pro dálková zamykání automobilů apod.
Zatím nebyly zaznamenány žádné problémy v případě použití číselníku ve stejné místnosti jako bezdrátové zabezpečovací zařízení či bezdrátové mikrofony.
    Dosah signálu dálkového ovladače byl konstruován na 50 m.
 
 
 

~~~~~~~~~~~~~~~~~&&&&&&~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

 
  Napájecí zdroj (adaptér)  
      Pro napájení číselníku jsou využívány napájecí zdroje na principu spínaných zdrojů. Jedná se o moderní úsporné řešení masově používané v nejnovějších nabíječkách pro mobily, počítačích, monitorech, televizorech, audiotechnice atd.
V porovnání s klasickými adaptéry s transformátorem jsou tyto zdroje úspornější, menší, lehčí a hlavně bezpečnější.
    Délka kabelu mezi adaptérem a číselníkem je standardně 5 m. Lze po dohodě upravit, abyste nemuseli třeba kvůli chybějícímu půl metru používat prodlužovák. Barvu kabelu (slabé dvojlinky) si lze zvolit mezi černou a nebo bílou barvou.

Výhody externích napájecích zdrojů oproti napájecím systémům zabudovaným přímo v číselníku:
  • Napájecí komponenty jsou rozměrné a nebylo by možné vyrábět číselníky s tloušťkou pouze 28 mm
  • Napájecí zdroje jsou krom svého hlavního poslání i původcem ztrátového tepla, které při umístění mimo číselník nenamáhá ostatní součásti číselníků (inspirace u notebooků)
  • Při použití napájecích adaptérů není nutné vést životu nebezpečné síťové napětí 230V až do číselníku, ale od adaptéru se vede po stěnách už jen bezpečné napětí 12 resp. 24 voltů
  • V případě poruchy napájecího zdroje není nutné odstavit celý číselník, sundávat ho ze zdi a zasílat k opravě, ale stačí pouze vyměnit adaptér. Nouzově ho lze nahradit běžně rozšířenými napájecími zdroji.
    Předem však doporučuji konzultaci, aby nedošlo ke zbytečnému zničení vlastního číselníku.
  • Je tenčí napájecí kabel (pouze dvoulinka) vedoucí do číselníku, protože je v něm max. 24 V a nemusí mít tolik silnou izolaci. Snadno se pak na zdi maskuje, zabílí vápnem, schová do škvíry apod.
  • Na číselníku je malý nízkonapěťový konektor umožňující zajedno snadnější instalaci na zeď a v případě opravy číselníku, je možné zanechat kabel natažený na zdi a zaslat jen vlastní číselník.
     

Jelikož zdroje jsou vyráběny jiným výrobcem, který má standardní dvouletou záruku, poskytujeme na zdroje záruku také jen dva roky.

 
 

~~~~~~~~~~~~~~~~~&&&&&&~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

 
  Speciální funkce některých číselníků
 
 
  Číselníky typu LVK30-...  
  Tyto číselníky nemají možnost přímého zápisu slok, ale pouze jakési jejich simulace.
 
Po zadání čísla písně se začne zpívat tradičně od první sloky.
Než se skončí sloka zpívat nebo v mezihře varhaník zapíše pomlčku a přidá jednomístné či dvoumístné číslo odpovídající v zápětí zpívané sloce.
Nebo číslo (sloky) s pomlčkou může vyvolat z paměti stiskem jediného tlačítka kam si ho předem uložil.
Lze navíc spustit funkci automatického střídání čísla písně a sloky s předem nastavitelnou dobou jejich střídání.
Toto číslo sloky pak může průběžně žlutými tlačítky postupně i s přeskakováním zvyšovat (i snižovat) až kam je potřeba.
Lze totiž přímo zadat nebo dokrokovat od 1 až do 99 což žádná píseň nemá.


 
  ~~~~~~~~~~~~~~~~~&&&&&&~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

 
  Číselníky typu LVK31-...  
      U číselníků typu LVK31-10xx, LVK31-13xx, LVK31-17xx, LVK31-21xx a LVK31-06xx je možné si v průběhu jejich používání naprogramovat na pozici slok některá písmena představující kupříkladu nápěvy písní.
 
Znaky na pozici slok
Klasické zobrazení čísla sloky v rozsahu od 1 do 9.
K číslu písně lze místo sloky přidat předem naprogramovaný znak pro rozlišení zpěvníku či nápěvu (zde C).
Znaků si lze naprogramovat až dvacet a mohou být složeny pouze ze znaků uvedených pod touto tabulkou.


Použitelné znaky pro programování nápěvů

A b C c d E F H h J L n o P r t
U u y 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nic  
 
     
  ~~~~~~~~~~~~~~~~~&&&&&&~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

 
  Číselníky typu LVK33-...  
 


U číselníků typu LVK33-1006, LVK33-1010 a LVK33-1313 je možné si v průběhu jejich používání libovolně přepínat mezi dvěma systémy zobrazování slok:
 

Systém tradičního českého číselníku
     V druhém řádku je sloka zarovnána vpravo a zadává se tlačítky krokováním nahoru a dolu. Rozsah slok je od 1 do 19. Většinou varhaník mění sloku zvyšováním na následující po každé odzpívané sloce.
     Ke slokám lze přidat předem naprogramovanou zkratku pro rozlišení zpěvníku či nápěvu (zde A). Sloky se opět zadávají postupně zvyšováním či snižováním dvěma tlačítky.
Zkratek si lze naprogramovat až dvacet a mohou být složeny pouze ze znaků uvedených pod touto tabulkou.
Zkratka může obsahovat až tři písmena, avšak už nezbývá místo pro sloku. Případným vložením sloky se zkratce přepisují písmena odprava (viz obrázek v poli výše).

Použitelné znaky pro programování zkratek
A b C c d E F H h J L n o P r t
U u y 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nic  

 

Systém obvyklý v německy hovořících zemích
Sloky na druhém řádku se zadávají přímým vkládáním a nelze je jednoduše v průběhu hraní zvyšovat a tím aktualizovat právě hranou sloku.
Hlavní účel použití tohoto systému. Varhaník na začátku hraní zapíše rozsah slok příslušné písně. V tomto případě druhá až pátá. Během zpívání příslušných slok již nic nemění.

 
  ~~~~~~~~~~~~~~~~~&&&&&&~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

 
  Číselníky typu LVK34-...  
 


U číselníků typu LVK34-1313 je možné si také v průběhu jejich používání libovolně přepínat mezi dvěma systémy zobrazování slok:
 

Systém tradičního českého číselníku
     V druhém řádku je sloka zarovnána vpravo a zadává se tlačítky krokováním nahoru a dolu. Rozsah slok je od 1 do 19. Většinou varhaník mění sloku zvyšováním na následující po každé odzpívané sloce.
     Ke slokám lze přidat předem naprogramovanou zkratku pro rozlišení zpěvníku či nápěvu. Sloky se opět zadávají postupně zvyšováním či snižováním dvěma tlačítky.
Zkratek si lze naprogramovat až dvacet a mohou být složeny pouze ze znaků uvedených pod touto tabulkou.
Zkratka může obsahovat až čtyři písmena, avšak už nezbývá místo pro sloku. Případným vložením sloky se zkratce přepisují písmena odprava (viz obrázek v poli výše).

Použitelné znaky pro programování zkratek
A b C c d E F H h J L n o P r t
U u y 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nic  


 
Systém obvyklý v německy hovořících zemích
     Sloky na druhém řádku se zadávají přímým vkládáním a nelze je jednoduše v průběhu hraní zvyšovat a tím aktualizovat právě hranou sloku. Mezi sloky lze vkládat čárky.V tomto případě se tedy bude zpívat píseň číslo 653 a sloky vyjmenované v druhém řádku.
Také je možné tvořit kombinace s čárkami a pomlčkami. Budou se tedy zpívat sloky: druhá a poté až pátáosmá.
A dokonce je možno před sloky vkládat zkratky různé délky. Použitelné abecední znaky jsou uvedeny nad touto tabulkou.
Druhý řádek tedy v tomto případě značí:
nápěv C a sloka třetí devátá.

 
 

~~~~~~~~~~~~~~~~~&&&&&&~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

 
  Číselník LVK35-1006  
 


U číselníku LVK35-1006 lze na druhém řádku kromě slok v rozsahu 1 19 zobrazit zkratky až celá pětiznaková slova. Jsou uživatelsky programovatelná a měnitelná kdykoli během používání číselníku.
Oproti výše popsaným typům číselníků se zkratkami, tyto dva dovolují využít všechna velká i malá písmena abecedy a čísla.
 

V druhém řádku je sloka zarovnána vpravo a zadává se tlačítky krokováním nahoru a dolu. Rozsah slok je od 1 do 19. Většinou varhaník mění sloku zvyšováním na následující po každé odzpívané sloce.
Ke slokám lze přidat předem naprogramovanou zkratku "rostoucí odleva" pro rozlišení zpěvníku či nápěvu. Sloky se opět zadávají postupně zvyšováním či snižováním dvěma tlačítky.
Zkratek si lze naprogramovat až dvacet a mohou být složeny pouze ze znaků uvedených pod touto tabulkou.
     Zkratka může obsahovat až pět písmen, avšak už nezbývá místo pro sloku. Případným vložením sloky se zkratce přepisují písmena odprava.
Také je možno si naprogramovat zkratky tzv. "rostoucí odprava" vhodné třeba pro nápěv a ty kombinovat s těmi co "rostou odleva". Příkladem může být píseň číslo 653 z KANcionálu s nápěvem C.

Použitelné znaky pro programování zkratek u číselníku LVK35-1006
A B C D E F G H I J K L M N O P
Q R S T U V W X Y Z 0 1 2 3 4 5
6 7 8 9 a b c d e f g h i j k l
m n o p r s t u v w y z nic


 
 

~~~~~~~~~~~~~~~~~&&&&&&~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~&&&&&&~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~&&&&&&~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

 
  Ceník radiových číselníků  
     
 

Platnost od červen 2010 do vydání ceníku nového
(ceny jsou konečné, nejsme plátci DPH)
 

 
 
 

Radiové číselníky s velikostí číslic 100 mm

 

Čís.

Výška číslic

Označení a náčrtek Velikost číselníku
a specifikace

Ke stažení

Ceny
101. 100 mm  LVK30-1000


 
305 x 155 x 28 mm

žádné jednotlivé
svítící body


pouze souvislé
stejnoměrně
svítící segmenty

Číselník 5150,-
+ ovladač DVK30D
nebo DVK30DA
1950,-
(2100,-)
+ zdroj AS1220 350,-
celkem od 7450,-

+ dopravazpůsob objednání
103.  LVK30W1000
(celobílý číselník)


 
 

  Základní vlastnosti (typické pro všechny radiové číselníky)
     -
radiový přenos čísla na  vzdálenost 50 m klidně za roh i přes stěny
     - dálkový ovladač s kontrolním displejem (při jeho napájení z adaptéru i s podsvícením)
     - barevné rozlišení tlačítek a jejich systematické rozmístění na ovladači podle svého použití
     - jednoznačné popisy tlačítek na ovladači přesně odpovídají jejich funkcím
     - 5 snadno přístupných pamětí čísel, regulace jasu číslic číselníku pohodlně ovladačem
     - číslice nejsou tvořeny svítícími body, které září pouze v přímém směru a do boku jen mžourají
     - naopak svítící segmenty jsou celistvé a díky tomu je číslo stále stejně čitelné v širokém zorném úhlu
     - antireflexní krycí červené sklo na číselníku proti odleskům světelných zdrojů a slunce
      - hliníkový rámeček různých odstínů
     - naklápěcí variabilní držák na čelní i boční stěny je již v ceně číselníku
     - baterie do ovladače, případně i adaptér pro něj je již součástí dodávky
     - možnost připojení zpětného číselníku či použití více číselníků i ovladačů zároveň
     - externí napájecí adaptér do zásuvky umožní dosáhnout minimální rozměry číselníku
     - až pětiletá záruka na číselníky a ovladače
  Další funkce
     - lze využít funkce "simulace slok"
 

           
104.

100 mm

LVK31-1010


 
395 x 155 x 28 mm

žádné jednotlivé
svítící body


pouze souvislé
stejnoměrně
svítící segmenty

Číselník 5650,-
+ ovladač DVK31D
nebo DVK31DA
1950,-
(2100,-)
+ zdroj AS1220 350,-
celkem od 7950,-

+ dopravazpůsob objednání
106. LVK31W1010
(celobílý číselník)


 
 

  Základní vlastnosti (typické pro všechny radiové číselníky)
     -
radiový přenos čísla na  vzdálenost 50 m klidně za roh i přes stěny
     - dálkový ovladač s kontrolním displejem (při jeho napájení z adaptéru i s podsvícením)
     - barevné rozlišení tlačítek a jejich systematické rozmístění na ovladači podle svého použití
     - jednoznačné popisy tlačítek na ovladači přesně odpovídají jejich funkcím
     - 5 snadno přístupných pamětí čísel, regulace jasu číslic číselníku pohodlně ovladačem
     - číslice nejsou tvořeny svítícími body, které září pouze v přímém směru a do boku jen mžourají
     - naopak svítící segmenty jsou celistvé a díky tomu je číslo stále stejně čitelné v širokém zorném úhlu
     - antireflexní krycí červené sklo na číselníku proti odleskům světelných zdrojů a slunce
      - hliníkový rámeček různých odstínů
     - naklápěcí variabilní držák na čelní i boční stěny je již v ceně číselníku
     - baterie do ovladače, případně i adaptér pro něj je již součástí dodávky
     - možnost připojení zpětného číselníku či použití více číselníků i ovladačů zároveň
     - externí napájecí adaptér do zásuvky umožní dosáhnout minimální rozměry číselníku
     - až pětiletá záruka na číselníky a ovladače
  Další funkce
     - samostatné zadávání čísla sloky 19 nebo ponechání této pozice zatemněné
     - na pozici sloky si lze ještě navíc naprogramovat vlastní sadu písmen pro rozlišení nápěvů
 
           
109.

100 mm
+
57 mm

LVK33-1006


 


305 x 225 x 28 mm

žádné jednotlivé
svítící body


pouze souvislé
stejnoměrně
svítící segmenty

 

Číselník 9450,-
+ ovladač DVK33D
nebo DVK33DA
1950,-
(2100,-)
+ zdroj AS1220 350,-
celkem od 11750,-

+ dopravazpůsob objednání
 

  Základní vlastnosti (typické pro všechny radiové číselníky)
     -
radiový přenos čísla na  vzdálenost 50 m klidně za roh i přes stěny
     - dálkový ovladač s kontrolním displejem (při jeho napájení z adaptéru i s podsvícením)
     - barevné rozlišení tlačítek a jejich systematické rozmístění na ovladači podle svého použití
     - jednoznačné popisy tlačítek na ovladači přesně odpovídají jejich funkcím
     - 5 snadno přístupných pamětí čísel, regulace jasu číslic číselníku pohodlně ovladačem
     - číslice nejsou tvořeny svítícími body, které září pouze v přímém směru a do boku jen mžourají
     - naopak svítící segmenty jsou celistvé a díky tomu je číslo stále stejně čitelné v širokém zorném úhlu
     - antireflexní krycí červené sklo na číselníku proti odleskům světelných zdrojů a slunce
      - hliníkový rámeček různých odstínů
     - naklápěcí variabilní držák na čelní i boční stěny je již v ceně číselníku
     - baterie do ovladače, případně i adaptér pro něj je již součástí dodávky
     - možnost připojení zpětného číselníku či použití více číselníků i ovladačů zároveň
     - externí napájecí adaptér do zásuvky umožní dosáhnout minimální rozměry číselníku
     - až pětiletá záruka na číselníky a ovladače
  Další funkce
     - samostatné zadávání čísla sloky 119 nebo ponechání této pozice zatemněné
     - na spodní řádek si lze ještě navíc naprogramovat vlastní sadu až třípísmenných zkratek
     - snadno jde pak kombinovat zkratka s aktuální slokou (zobrazí nápěv i sloku)
     - jde přepnout ovladač do rakouského systému zadávání slok
 
           
111. 100 mm
+
57 mm

LVK35-1006


 


305 x 225 x 28 mm

žádné jednotlivé
svítící body


pouze souvislé
stejnoměrně
svítící segmenty

 

Číselník 11450,-
+ ovladač DVK35D
nebo DVK35DA
 1950,-
(2100,-)
+ zdroj AS1220 350,-
celkem od 13750,-

+ dopravazpůsob objednání
 

  Základní vlastnosti (typické pro všechny radiové číselníky)
     -
radiový přenos čísla na  vzdálenost 50 m klidně za roh i přes stěny
     - dálkový ovladač s kontrolním displejem (při jeho napájení z adaptéru i s podsvícením)
     - barevné rozlišení tlačítek a jejich systematické rozmístění na ovladači podle svého použití
     - jednoznačné popisy tlačítek na ovladači přesně odpovídají jejich funkcím
     - 5 snadno přístupných pamětí čísel, regulace jasu číslic číselníku pohodlně ovladačem
     - číslice nejsou tvořeny svítícími body, které září pouze v přímém směru a do boku jen mžourají
     - naopak svítící segmenty jsou celistvé a díky tomu je číslo stále stejně čitelné v širokém zorném úhlu
     - antireflexní krycí červené sklo na číselníku proti odleskům světelných zdrojů a slunce
      - hliníkový rámeček různých odstínů
     - naklápěcí variabilní držák na čelní i boční stěny je již v ceně číselníku
     - baterie do ovladače, případně i adaptér pro něj je již součástí dodávky
     - možnost připojení zpětného číselníku či použití více číselníků i ovladačů zároveň
     - externí napájecí adaptér do zásuvky umožní dosáhnout minimální rozměry číselníku
     - až pětiletá záruka na číselníky a ovladače
  Další funkce
     - samostatné zadávání čísla sloky 119 nebo ponechání této pozice zatemněné
     - na spodní řádek si lze ještě navíc naprogramovat vlastní sadu až pětipísmenných zkratek
     - snadno jde pak kombinovat zkratka s aktuální slokou (zobrazí nápěv i sloku)
 
           
112. 100 mm
+
100 mm
LVK33-1010


 

305 x 275 x 28 mm


žádné jednotlivé
svítící body


pouze souvislé
stejnoměrně
svítící segmenty

Číselník 10450,-
+ ovladač DVK33D
nebo DVK33DA
 1950,-
(2100,-)
+ zdroj AS1220 350,-
celkem od 12750,-

+ dopravazpůsob objednání
114. LVK33W1010
(celobílý číselník)


 

 

  Základní vlastnosti (typické pro všechny radiové číselníky)
     -
radiový přenos čísla na  vzdálenost 50 m klidně za roh i přes stěny
     - dálkový ovladač s kontrolním displejem (při jeho napájení z adaptéru i s podsvícením)
     - barevné rozlišení tlačítek a jejich systematické rozmístění na ovladači podle svého použití
     - jednoznačné popisy tlačítek na ovladači přesně odpovídají jejich funkcím
     - 5 snadno přístupných pamětí čísel, regulace jasu číslic číselníku pohodlně ovladačem
     - číslice nejsou tvořeny svítícími body, které září pouze v přímém směru a do boku jen mžourají
     - naopak svítící segmenty jsou celistvé a díky tomu je číslo stále stejně čitelné v širokém zorném úhlu
     - antireflexní krycí červené sklo na číselníku proti odleskům světelných zdrojů a slunce
      - hliníkový rámeček různých odstínů
     - naklápěcí variabilní držák na čelní i boční stěny je již v ceně číselníku
     - baterie do ovladače, případně i adaptér pro něj je již součástí dodávky
     - možnost připojení zpětného číselníku či použití více číselníků i ovladačů zároveň
     - externí napájecí adaptér do zásuvky umožní dosáhnout minimální rozměry číselníku
     - až pětiletá záruka na číselníky a ovladače
  Další funkce
     - samostatné zadávání čísla sloky 119 nebo ponechání této pozice zatemněné
     - na spodní řádek si lze ještě navíc naprogramovat vlastní sadu až třípísmenných zkratek
     - snadno jde pak kombinovat zkratka s aktuální slokou (zobrazí nápěv i sloku)
     - jde přepnout ovladač do rakouského systému zadávání slok
 

 
 

~~~~~~~~~~~~~~~~~&&&&&&~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

 
 

Radiové číselníky s velikostí číslic 130 mm

 

Čís.

Výška číslic

Označení a náčrtek Velikost číselníku
a specifikace

Ke stažení

Ceny
115. 130 mm LVK30-1300


 

345 x 175 x 28 mm

 

žádné jednotlivé
svítící body


pouze souvislé
stejnoměrně
svítící segmenty

Číselník 6150,-
+ ovladač DVK30D
nebo DVK30DA
1950,-
(2100,-)
+ zdroj AS2412 450,-
celkem od 8550,-

+ dopravazpůsob objednání
116. LVK30-13Z00


 

 


 

 

  Základní vlastnosti (typické pro všechny radiové číselníky)
     -
radiový přenos čísla na  vzdálenost 50 m klidně za roh i přes stěny
     - dálkový ovladač s kontrolním displejem (při jeho napájení z adaptéru i s podsvícením)
     - barevné rozlišení tlačítek a jejich systematické rozmístění na ovladači podle svého použití
     - jednoznačné popisy tlačítek na ovladači přesně odpovídají jejich funkcím
     - 5 snadno přístupných pamětí čísel, regulace jasu číslic číselníku pohodlně ovladačem
     - číslice nejsou tvořeny svítícími body, které září pouze v přímém směru a do boku jen mžourají
     - naopak svítící segmenty jsou celistvé a díky tomu je číslo stále stejně čitelné v širokém zorném úhlu
     - antireflexní krycí červené sklo na číselníku proti odleskům světelných zdrojů a slunce
      - hliníkový rámeček různých odstínů
     - naklápěcí variabilní držák na čelní i boční stěny je již v ceně číselníku
     - baterie do ovladače, případně i adaptér pro něj je již součástí dodávky
     - možnost připojení zpětného číselníku či použití více číselníků i ovladačů zároveň
     - externí napájecí adaptér do zásuvky umožní dosáhnout minimální rozměry číselníku
     - až pětiletá záruka na číselníky a ovladače
  Další funkce
     - lze využít funkce "simulace slok"
 
           
118.  

130 mm

LVK31-1313


 


 

455 x 175 x 28 mm

 

žádné jednotlivé
svítící body


pouze souvislé
stejnoměrně
svítící segmenty

 

Číselník 7050,-
+ ovladač DVK31D
nebo DVK31DA
1950,-
(2100,-)
+ zdroj AS2427 550,-
celkem od 9550,-

+ dopravazpůsob objednání
119. LVK31-13Z13Z


 

   


 

121. LVK31-1313Z


 
122. LVK31-13Z13


 
 

  Základní vlastnosti (typické pro všechny radiové číselníky)
     -
radiový přenos čísla na  vzdálenost 50 m klidně za roh i přes stěny
     - dálkový ovladač s kontrolním displejem (při jeho napájení z adaptéru i s podsvícením)
     - barevné rozlišení tlačítek a jejich systematické rozmístění na ovladači podle svého použití
     - jednoznačné popisy tlačítek na ovladači přesně odpovídají jejich funkcím
     - 5 snadno přístupných pamětí čísel, regulace jasu číslic číselníku pohodlně ovladačem
     - číslice nejsou tvořeny svítícími body, které září pouze v přímém směru a do boku jen mžourají
     - naopak svítící segmenty jsou celistvé a díky tomu je číslo stále stejně čitelné v širokém zorném úhlu
     - antireflexní krycí červené sklo na číselníku proti odleskům světelných zdrojů a slunce
      - hliníkový rámeček různých odstínů
     - naklápěcí variabilní držák na čelní i boční stěny je již v ceně číselníku
     - baterie do ovladače, případně i adaptér pro něj je již součástí dodávky
     - možnost připojení zpětného číselníku či použití více číselníků i ovladačů zároveň
     - externí napájecí adaptér do zásuvky umožní dosáhnout minimální rozměry číselníku
     - až pětiletá záruka na číselníky a ovladače
  Další funkce
     - samostatné zadávání čísla sloky 19 nebo ponechání této pozice zatemněné
     - na pozici sloky si lze ještě navíc naprogramovat vlastní sadu písmen pro rozlišení nápěvů
 

           
123. 130 mm
+
130 mm
LVK33-1313


 

345 x 335 x 28 mm

 

žádné jednotlivé
svítící body


pouze souvislé
stejnoměrně
svítící segmenty

Číselník 11250,-
+ ovladač DVK33D
nebo DVK33DA
 1950,-
(2100,-)
+ zdroj AS2427 550,-
celkem od 13750,-

+ dopravazpůsob objednání
124. LVK33-13Z13Z


 

 


 

 

  Základní vlastnosti (typické pro všechny radiové číselníky)
     -
radiový přenos čísla na  vzdálenost 50 m klidně za roh i přes stěny
     - dálkový ovladač s kontrolním displejem (při jeho napájení z adaptéru i s podsvícením)
     - barevné rozlišení tlačítek a jejich systematické rozmístění na ovladači podle svého použití
     - jednoznačné popisy tlačítek na ovladači přesně odpovídají jejich funkcím
     - 5 snadno přístupných pamětí čísel, regulace jasu číslic číselníku pohodlně ovladačem
     - číslice nejsou tvořeny svítícími body, které září pouze v přímém směru a do boku jen mžourají
     - naopak svítící segmenty jsou celistvé a díky tomu je číslo stále stejně čitelné v širokém zorném úhlu
     - antireflexní krycí červené sklo na číselníku proti odleskům světelných zdrojů a slunce
      - hliníkový rámeček různých odstínů
     - naklápěcí variabilní držák na čelní i boční stěny je již v ceně číselníku
     - baterie do ovladače, případně i adaptér pro něj je již součástí dodávky
     - možnost připojení zpětného číselníku či použití více číselníků i ovladačů zároveň
     - externí napájecí adaptér do zásuvky umožní dosáhnout minimální rozměry číselníku
     - až pětiletá záruka na číselníky a ovladače
  Další funkce
     - samostatné zadávání čísla sloky 119 nebo ponechání této pozice zatemněné
     - na spodní řádek si lze ještě navíc naprogramovat vlastní sadu až třípísmenných zkratek
     - snadno jde pak kombinovat zkratka s aktuální slokou (zobrazí nápěv i sloku)
     - jde přepnout ovladač do rakouského systému zadávání slok
 

           
126. 130 mm
+
130 mm
LVK34-1313


 

455 x 335 x 28 mm

 

žádné jednotlivé
svítící body


pouze souvislé
stejnoměrně
svítící segmenty

Číselník 12250,-
+ ovladač DVK34D
nebo DVK34DA
 1950,-
(2100,-)
+ zdroj AS2427 550,-
celkem  od 14750,-

+ dopravazpůsob objednání
127. LVK34-13Z13Z


 

   


 

 

  Základní vlastnosti (typické pro všechny radiové číselníky)
     -
radiový přenos čísla na  vzdálenost 50 m klidně za roh i přes stěny
     - dálkový ovladač s kontrolním displejem (při jeho napájení z adaptéru i s podsvícením)
     - barevné rozlišení tlačítek a jejich systematické rozmístění na ovladači podle svého použití
     - jednoznačné popisy tlačítek na ovladači přesně odpovídají jejich funkcím
     - 5 snadno přístupných pamětí čísel, regulace jasu číslic číselníku pohodlně ovladačem
     - číslice nejsou tvořeny svítícími body, které září pouze v přímém směru a do boku jen mžourají
     - naopak svítící segmenty jsou celistvé a díky tomu je číslo stále stejně čitelné v širokém zorném úhlu
     - antireflexní krycí červené sklo na číselníku proti odleskům světelných zdrojů a slunce
      - hliníkový rámeček různých odstínů
     - naklápěcí variabilní držák na čelní i boční stěny je již v ceně číselníku
     - baterie do ovladače, případně i adaptér pro něj je již součástí dodávky
     - možnost připojení zpětného číselníku či použití více číselníků i ovladačů zároveň
     - externí napájecí adaptér do zásuvky umožní dosáhnout minimální rozměry číselníku
     - až pětiletá záruka na číselníky a ovladače
  Další funkce
     - samostatné zadávání čísla sloky 119 nebo ponechání této pozice zatemněné
     - na spodní řádek si lze ještě navíc naprogramovat vlastní sadu až čtyřpísmenných zkratek
     - snadno jde pak kombinovat zkratka s aktuální slokou (zobrazí nápěv i sloku)
     - jde přepnout ovladač do rakouského systému zadávání slok
 


 
 

~~~~~~~~~~~~~~~~~&&&&&&~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

 
 

Radiové číselníky s velikostí číslic 170 mm

 

Čís.

Výška číslic

Označení a náčrtek Velikost číselníku
a specifikace

Ke stažení

Ceny
129. 170 mm LVK30-1700


 

430 x 230 x 28

 

 

žádné jednotlivé
svítící body


pouze souvislé
stejnoměrně
svítící segmenty

Číselník 9750,-
+ ovladač DVK30D
nebo DVK30DA
1950,-
(2100,-)
+ zdroj AS2427 550,-
celkem od 12250,-

+ dopravazpůsob objednání
130. LVK30-17Z00


 

 


 

 

  Základní vlastnosti (typické pro všechny radiové číselníky)
     -
radiový přenos čísla na  vzdálenost 50 m klidně za roh i přes stěny
     - dálkový ovladač s kontrolním displejem (při jeho napájení z adaptéru i s podsvícením)
     - barevné rozlišení tlačítek a jejich systematické rozmístění na ovladači podle svého použití
     - jednoznačné popisy tlačítek na ovladači přesně odpovídají jejich funkcím
     - 5 snadno přístupných pamětí čísel, regulace jasu číslic číselníku pohodlně ovladačem
     - číslice nejsou tvořeny svítícími body, které září pouze v přímém směru a do boku jen mžourají
     - naopak svítící segmenty jsou celistvé a díky tomu je číslo stále stejně čitelné v širokém zorném úhlu
     - antireflexní krycí červené sklo na číselníku proti odleskům světelných zdrojů a slunce
      - hliníkový rámeček různých odstínů
     - naklápěcí variabilní držák na čelní i boční stěny je již v ceně číselníku
     - baterie do ovladače, případně i adaptér pro něj je již součástí dodávky
     - možnost připojení zpětného číselníku či použití více číselníků i ovladačů zároveň
     - externí napájecí adaptér do zásuvky umožní dosáhnout minimální rozměry číselníku
     - až pětiletá záruka na číselníky a ovladače
  Další funkce
     - lze využít funkce "simulace slok"
 
           
132. 170 mm
+
130 mm
LVK31-1713


 

530 x 230 x 28 mm

 

 

žádné jednotlivé
svítící body


pouze souvislé
stejnoměrně
svítící segmenty

Číselník 10750,-
+ ovladač DVK31D
nebo DVK31DA
1950,-
(2100,-)
+ zdroj AS2427 550,-
celkem od 13250,-

+ dopravazpůsob objednání
133. LVK31-17Z13Z


 

   


 

135. 170 mm LVK31-1717Z


 

560 x 230 x 28 mm

 

žádné jednotlivé
svítící body


pouze souvislé
stejnoměrně
svítící segmenty

Číselník 11250,-
+ ovladač DVK31D
nebo DVK31DA
1950,-
(2100,-)
+ zdroj AS2427 550,-
celkem od 13750,-

+ dopravazpůsob objednání
136. LVK31-17Z17


 

 

  Základní vlastnosti (typické pro všechny radiové číselníky)
     -
radiový přenos čísla na  vzdálenost 50 m klidně za roh i přes stěny
     - dálkový ovladač s kontrolním displejem (při jeho napájení z adaptéru i s podsvícením)
     - barevné rozlišení tlačítek a jejich systematické rozmístění na ovladači podle svého použití
     - jednoznačné popisy tlačítek na ovladači přesně odpovídají jejich funkcím
     - 5 snadno přístupných pamětí čísel, regulace jasu číslic číselníku pohodlně ovladačem
     - číslice nejsou tvořeny svítícími body, které září pouze v přímém směru a do boku jen mžourají
     - naopak svítící segmenty jsou celistvé a díky tomu je číslo stále stejně čitelné v širokém zorném úhlu
     - antireflexní krycí červené sklo na číselníku proti odleskům světelných zdrojů a slunce
      - hliníkový rámeček různých odstínů
     - naklápěcí variabilní držák na čelní i boční stěny je již v ceně číselníku
     - baterie do ovladače, případně i adaptér pro něj je již součástí dodávky
     - možnost připojení zpětného číselníku či použití více číselníků i ovladačů zároveň
     - externí napájecí adaptér do zásuvky umožní dosáhnout minimální rozměry číselníku
     - až pětiletá záruka na číselníky a ovladače
  Další funkce
     - samostatné zadávání čísla sloky 19 nebo ponechání této pozice zatemněné
     - na pozici sloky si lze ještě navíc naprogramovat vlastní sadu písmen pro rozlišení nápěvů
     - u dvoubarevných číselníků jde jas nastavovat zvlášť pro červené a zelené číslice
 
           
137. 170 mm
+
130 mm
LVK34-1713


 


430
x 400 x 28 mm

žádné jednotlivé
svítící body


pouze souvislé
stejnoměrně
svítící segmenty

 

Číselník 15250,-
+ ovladač DVK35D
nebo DVK35DA
 1950,-
(2100,-)
+ zdroj AS2427 550,-
celkem od 17750,-
+ doprava


způsob objednání
 

  Základní vlastnosti (typické pro všechny radiové číselníky)
     -
radiový přenos čísla na  vzdálenost 50 m klidně za roh i přes stěny
     - dálkový ovladač s kontrolním displejem (při jeho napájení z adaptéru i s podsvícením)
     - barevné rozlišení tlačítek a jejich systematické rozmístění na ovladači podle svého použití
     - jednoznačné popisy tlačítek na ovladači přesně odpovídají jejich funkcím
     - 5 snadno přístupných pamětí čísel, regulace jasu číslic číselníku pohodlně ovladačem
     - číslice nejsou tvořeny svítícími body, které září pouze v přímém směru a do boku jen mžourají
     - naopak svítící segmenty jsou celistvé a díky tomu je číslo stále stejně čitelné v širokém zorném úhlu
     - antireflexní krycí červené sklo na číselníku proti odleskům světelných zdrojů a slunce
      - hliníkový rámeček různých odstínů
     - naklápěcí variabilní držák na čelní i boční stěny je již v ceně číselníku
     - baterie do ovladače, případně i adaptér pro něj je již součástí dodávky
     - možnost připojení zpětného číselníku či použití více číselníků i ovladačů zároveň
     - externí napájecí adaptér do zásuvky umožní dosáhnout minimální rozměry číselníku
     - až pětiletá záruka na číselníky a ovladače
  Další funkce
     - samostatné zadávání čísla sloky 119 nebo ponechání této pozice zatemněné
     - na spodní řádek si lze ještě navíc naprogramovat vlastní sadu dvoupísmenných zkratek
     - snadno jde pak kombinovat zkratka s aktuální slokou (zobrazí nápěv i sloku)
 


 

~~~~~~~~~~~~~~~~~&&&&&&~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

 
 

Radiové číselníky s velikostí číslic 210 mm

 

Čís.

Výška číslic

Označení a náčrtek Velikost číselníku
a specifikace

Ke stažení

Ceny
138. 210 mm LVK30-2100


 

490 x 270 x 28 mm

 

 

žádné jednotlivé
svítící body


pouze souvislé
stejnoměrně
svítící segmenty

Číselník 11750,-
+ ovladač DVK30D
nebo DVK30DA
1950,-
(2100,-)
+ zdroj AS2427 550,-
celkem od 14250,-

+ dopravazpůsob objednání
139. LVK30-21Z00


 

 


 

 

  Základní vlastnosti (typické pro všechny radiové číselníky)
     -
radiový přenos čísla na  vzdálenost 50 m klidně za roh i přes stěny
     - dálkový ovladač s kontrolním displejem (při jeho napájení z adaptéru i s podsvícením)
     - barevné rozlišení tlačítek a jejich systematické rozmístění na ovladači podle svého použití
     - jednoznačné popisy tlačítek na ovladači přesně odpovídají jejich funkcím
     - 5 snadno přístupných pamětí čísel, regulace jasu číslic číselníku pohodlně ovladačem
     - číslice nejsou tvořeny svítícími body, které září pouze v přímém směru a do boku jen mžourají
     - naopak svítící segmenty jsou celistvé a díky tomu je číslo stále stejně čitelné v širokém zorném úhlu
     - antireflexní krycí červené sklo na číselníku proti odleskům světelných zdrojů a slunce
      - hliníkový rámeček různých odstínů
     - naklápěcí variabilní držák na čelní i boční stěny je již v ceně číselníku
     - baterie do ovladače, případně i adaptér pro něj je již součástí dodávky
     - možnost připojení zpětného číselníku či použití více číselníků i ovladačů zároveň
     - externí napájecí adaptér do zásuvky umožní dosáhnout minimální rozměry číselníku
     - až pětiletá záruka na číselníky a ovladače
  Další funkce
     - lze využít funkce "simulace slok"
 
           
141. 210
+
170
mm
LVK31-2117


 

610 x 270 x 28 mm

 

 

žádné jednotlivé
svítící body


pouze souvislé
stejnoměrně
svítící segmenty

Číselník 12750,-
+ ovladač DVK31D
nebo DVK31DA
1950,-
(2100,-)
+ zdroj AS2427 550,-
celkem  od 15250,-

+ dopravazpůsob objednání
142. LVK31-21Z17Z


 

 


 

144. 210 mm LVK31-2121Z


 
640 x 270 x 28 mm

 

žádné jednotlivé
svítící body


pouze souvislé
stejnoměrně
svítící segmenty

Číselník 13250,-
+ ovladač DVK31D
nebo DVK31DA
1950,-
(2100,-)
+ zdroj AS2427 550,-
celkem od 15750,-

+ dopravazpůsob objednání
145. LVK31-21Z21


 
 

  Základní vlastnosti (typické pro všechny radiové číselníky)
     -
radiový přenos čísla na  vzdálenost 50 m klidně za roh i přes stěny
     - dálkový ovladač s kontrolním displejem (při jeho napájení z adaptéru i s podsvícením)
     - barevné rozlišení tlačítek a jejich systematické rozmístění na ovladači podle svého použití
     - jednoznačné popisy tlačítek na ovladači přesně odpovídají jejich funkcím
     - 5 snadno přístupných pamětí čísel, regulace jasu číslic číselníku pohodlně ovladačem
     - číslice nejsou tvořeny svítícími body, které září pouze v přímém směru a do boku jen mžourají
     - naopak svítící segmenty jsou celistvé a díky tomu je číslo stále stejně čitelné v širokém zorném úhlu
     - antireflexní krycí červené sklo na číselníku proti odleskům světelných zdrojů a slunce
      - hliníkový rámeček různých odstínů
     - naklápěcí variabilní držák na čelní i boční stěny je již v ceně číselníku
     - baterie do ovladače, případně i adaptér pro něj je již součástí dodávky
     - možnost připojení zpětného číselníku či použití více číselníků i ovladačů zároveň
     - externí napájecí adaptér do zásuvky umožní dosáhnout minimální rozměry číselníku
     - až pětiletá záruka na číselníky a ovladače
  Další funkce
     - samostatné zadávání čísla sloky 19 nebo ponechání této pozice zatemněné
     - na pozici sloky si lze ještě navíc naprogramovat vlastní sadu písmen pro rozlišení nápěvů
     - u dvoubarevných číselníků jde jas nastavovat zvlášť pro červené a zelené číslice

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~&&&&&&~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

 
  Radiové číselníky s velikostí číslic 57 mm  

Čís.

Výška číslic

Označení a náčrtek Velikost číselníku a popis

Ke stažení

Ceny
146. 57 mm LVK30-0600


 

180 x 105 x 28 mm
číselníček určený především jako zpětný číselník, a to kvůli velikosti
Číselník 3950,-  


způsob objednání
147.
LVK30-06Z00


 

148.
LVK30W0600


 

180 x 105 x 28 mm

celobílý číselníček

           
149. 57 mm LVK31-0606


 

225 x 105 x 28 mm
rovněž číselníček převážně použitelný pro zpětné číselníky, avšak výhodnější je použití kabelového číselníku

umožňuje na pozici sloky zobrazit nápěv

Číselník 4450,-  


způsob objednání
150. LVK31-06Z06Z


 

151. LVK31-0606Z


 

152. LVK31-06Z06


 
153. LVK31W0606


 
225 x 105 x 28 mm

celobílý číselníček

           
154. 57 mm
+
57mm
LVK33-0606


 
180 x 180 x 28 mm

pro náročnější aplikace, protože zobrazuje jak sloky tak zkratky

Číselník 5350,-  


způsob objednání
155. LVK33W0606 
180 x 180 x 28 mm

celobílý číselníček


  ~~~~~~~~~~~~~~~~~&&&&&&~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

 

 

 

 

 
 

Radiové dálkové ovladače

 

Čís. Označení a popis Obrázek Ceny
180.

DVK30D - je dostupná funkce simulace slok
DVK31D - na pozici slok si lze naprogramovat písmena
DVK33D
- na pozice slok si lze naprogramovat písmena
DVK34D
- rozšířené pozice slok
DVK35D
- programování zkratek z jakýchkoli písmen

Radiový dálkový ovladač na frekvenci 433,92 MHz s kontrolním černobílým LCD displejem - tzv. "kalkulačka"
(displej je podobný jako na starších mobilních telefonech)
Ovladač umožňuje ovládat číselník, aniž by bylo nutné na něj vidět.
Přesně to co je na hlavním číselníku se zobrazuje na dálkovém ovladači. Automaticky se po nastavitelné době vypíná.
Nastavit lze několik parametrů.
Až pětiletá záruka.

v
x š x h: 190 x 60 x 27 mm
napájení: baterie 9V (je automaticky součástí dodávky)
barva: výběr mezi černou a bílou
dosah: 50 m

ovladač
+
baterie

1950,- Kč
       
181.

DVK30DA
DVK31DA
DVK33DA
DVK34DA
DVK35DA

Vlastnosti a funkce jsou totožné jako výše uvedené modely, avšak tyto dálkové ovladače je možné napájet nejen z baterie (čímž se využijí mobilní vlastnosti ovladače), ale i z malého adaptérku, který plně baterii nahradí. (Jsou tomu přizpůsobeny vnitřní obvody a přidán konektor.)

Je-li tedy ovladač stabilně kupříkladu na varhanním stole, můžete využívat adaptéru a baterie je odpojena. (Nebo uvnitř vůbec nemusí být.)
Vytažením konektoru se elektrická energie začne brát z baterie a vy se můžete s ovladačem volně pohybovat po kostele.
(Navíc při použití adaptéru lze zapnout podsvícení displeje, čímž se zlepší jeho viditelnost při chatrném vnějším osvětlení.)
Až pětiletá záruka.

v x š x h: 190 x 60 x 27 mm
napájení: baterie 9V (je automaticky součástí dodávky)
nebo
adaptérem AS0905 (také přiložen ke každému ovladači)
dosah: 50 m

ovladač
+
baterie
+
adaptér

2100,- Kč

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~&&&&&&~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

 
 

Napájecí zdroje pro radiové číselníky

 

Čís. Označení a popis Obrázek Ceny
190.

AS1220

Napájecí adaptér pro číselníky 57 a 100 mm
spínaný zdroj - je lehčí, menší, úspornější a bezpečnější než transformátorový)
Lze si vybrat barvu kabelu

Délka kabelu: 5 m (možno na přání až 10 m)
Barva kabelu: bílá nebo černá dvoulinka

350,- Kč
191. AS2410

Napájecí adaptér - spínaný
 

Délka kabelu: 5 m (možno na přání až 10 m)
Barva kabelu: bílá nebo černá dvoulinka

350,- Kč
192. AS2412

Napájecí adaptér - spínaný
 

Délka kabelu: 5 m (možno na přání až 10 m)
Barva kabelu: bílá nebo černá dvoulinka

450,- Kč
193. AS2427

Napájecí adaptér - spínaný 
 

Délka kabelu: 5 m (možno na přání až 10 m)
Barva kabelu: bílá nebo černá dvoulinka

550,- Kč

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~&&&&&&~~~~~~~~~~~~~~~~~
 
© 1997-2013  JAVI elektronika  Ing. Jan Vilimovský
http://www.javi.cz     E-mail: javi(zav)centrum.cz

  Poslední změna 15.10. 2013